میلگرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 میلگرد

میلگرد اسمی دو بخشی و متشکل از میل یا میله و گرد یا استوانه دارد، فلزی به شکل استوانه ای یا میله ای و با سطح مقطع گرد است که انواع مختلفی به شرح زیر دارد :

میلگرد ساده (شاخه )

میلگرد آجدار ( شاخه )

میلگرد کلاف ساده ( خاموت و سیم مفتول )

میلگرد کلاف آجدار (آرماتور ، بولت و انکر بولت  )

میلگرد چیست؟

میلگرد یا آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولادی که به این منظور در سازه‌های بتن آرمه به کار می‌رود به شکل سیم یا میلگرد می‌باشد و فولاد میلگرد نامیده می‌شود. در کشورهای مختلف فولاد میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شوند و در هر استانداردی طبقه‌بندی مشخصی در ارتباط با خواص مکانیکی فولادها وجود دارد. در ایران قسمت عمده فولادهای میلگرد که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شوند با استاندارد روسی مطابقت دارند. فولادی که در ایران تولید می‌شود (طبق استاندارد روسی) به سه گروه تقسیم می‌شود: فولاد نوع A-1، فولاد نوع A-2 و فولاد نوع A-3. فولاد A-۱ از نوع صاف بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب ۲۴۰۰ و ۳۶۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد. فولاد A-2 از نوع آجدار با مقاومت تسلیم ۳۴۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است، و فولاد A-3 نیز ازنوع آجدار با مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. از نظر تنوع قطر میلگردها نیز استانداردهای تولید کنندگان متفاوت است. در سیستم روسی که در کارخانجات ذوب آهن اصفهان مورد استفاده است میلگردها تا قطر ۴۰ میلیمتر ساخته می‌شوند.

قیمت میلگرد

میلگرد یا ارماتور فولادی است که در بتن به منظور جبران مقاومت کششی آن استفاده می شود.

 میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شود و در هر استانداردی طبقه بندی مشخصی با توجه به خواص مکانیکی فولادها وجود دارد.

 از آرماتوربندی به منظور قوی ساختن ساختمان، پل، سد و … استفاده می‌شود، آرماتوربند با بستن میلگردها به هم توسط سیم آن هارا به هم متصل می‌کند.

در ایران قسمت عمده فولادهای آرماتور که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شوند با استاندارد روسی مطابقت دارند.

برای اطلاع از قیمت میلگرد راحت ترین راه استعلام از بازار  است.

 اما برای پیش بینی قیمت میلگرد آجدار و روند کلی قیمت ارماتور باید عوامل موثر بر قیمت آرماتور را شناخت و ارزیابی کرد.

بیشترین مصرف میلگرد در صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی می باشد پس باتوجه به این نکته میتوان نتیجه گرفت که رونق بازار مسکن یا تسریع روند ساخت پروژه ها باعث افزایش تقاضای میلگرد شده و همین افزایش تقاضا موجب افزایش قیمت میلگرد یا همان ارماتور می شود.

 به جز میزان عرضه و تقاضا که طبق اصول اقتصادی قیمت ها را دستخوش تغییر می کند (تا رسیدن به قیمت تعادل) عوامل بین المللی نیز بر قیمت میلگرد تاثیر گذار خواهد بود.

قیمت میلگرد آجدار ( آرماتور)

قیمت میلگرد اجدار در اصل قیمت تمام شده مواد تشکیل دهنده آن  بعلاوه ارزش افزوده کارخانه تولید کننده آن است.قیمت مواد اولیه از جمله سنگ آهن در بازار جهانی و به همان نسبت در بازار چین (با توجه به گستردگی آهن) بر قیمت نهایی ارماتور تاثیر مستقیم میگذارد همچنین هزینه های حمل و نقل و قیمت نفت نیز موجب بالا رفتن قیمت تمام شده میلگرد می شود.

البته علاوه بر فاکتور های ذکر شده که جزو مهمترین عوامل موثر بر قیمت میلگرد آجدار محسوب می شوند میتوان به شک های هیجانی بازار که معمولا در اقتصاد ایران به تاثیر از اتفاقات سیاسی رخ می دهد نیز توجه داشت.
در ایران کارخانه های مختلفی تولیید کننده میلگرد هستند که لیست قیمت میلگرد معتبر ترین آن ها در سایت آهن 24 به صورت روزانه موجود می باشد و لیست قیمت میلگرد ها به صورت لحظه ای به روز رسانی می شود و با مراجعه به سایت ما میتوانید برای خرید میلگرد مورد نظر خود اقدام نمایید، در آهن 24 فروش میلگرد به مناسب ترین قیمت صورت می گیرد و در تناژ بالا فروش میلگرد به قیمت کارخانه انجام می شود.

 در صدر لیست قیمت میلگرد ذوب اهن اصفهان قرار دارد که گران ترین میلگرد موجود در ایران می باشد و البته با کیفیت ترین.

کارخانه های زیاد دیگری نیز هستند که محصولات ان ها در بازار طرفدار دارد ازجمله: میلگرد پرشین ، میلگرد امیر کبیر، میلگرد کویر کاشان، میلگرد میانه، میلگرد ابهرو...

 لیست قیمت میلگرد ها ذکر شده به صورت روزانه در سایت آهن 24 قرار می گیرد.

سایز میلگرد

میلگرد دارای رنج سایزی بین قطر 6  میلی متر تا 40 میلی متر است.

استاندارد و انواع میلگرد

میلگرد به صورت کلی دو نوع ساده و آجدار دارد و با استاندارد A2  و A3  ساخته  می شوند.

میلگرد ساده چیست ؟

میلگرد های ساده یک شاخ و آنالیز بسیار مهم در تشخیص و واحد اندازه گیری دارند که به آن قطر اسمی می نامند. این قطر در واقع قطر به صورت دایره ای است که در عرض میلگرد قرار دارد و با آن قطر در واقع قطر میلگرد را مشخص میکنند. اکثر میلگردهای ساده برگ شناسنامه دارند که در این برگ شناسایی تمامی آنالیز قطر میلگرد ساده درج شده است. موارد مصرفی این نوع میلگرد ها بیشتر در صنعت مورد است. کارخانه های میلگرد کاشان و یزد میلگرد ساده با کیفیت های بالا تولید می کنند و این کارخانه ها از کارخانه های معروف در زمینه تولید میلگرد ساده هستند.

تنها روش مجاز و قابل استفاده برای جوشکاری میلگردها به یکدیگر جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد است که با استفاده از اعمال فشار حین حرارت دادن با گاز اکسیژن و استیلن صورت می‌پذیرد.

میلگرد A1 (میلگرد ساده )

میلگرد A2 (میلگرد آجدار مارپیچ )

میلگرد A3 ( میلگرد آجدار جناقی )

میلگرد A4 ( میلگرد آجدار مرکب )

در بازار، میلگردها را با این نام ها میشناسند.

تفاوت میلگرد A2 و میلگرد A3

میلگرد A2 نسبتا نرم بوده و نسبت به نوع A1 ، تردتر میباشد. آج های آن بصورت موازی و فنری شکل است. برای مصارف ساختمانی ، علی الخصوص خاموت زنی بسیار مناسب میباشد.

میلگرد A3 بطور کلی میلگردی ترد است و برای ساختمان مناسب میباشد. آج های آن بشکل جناقی (هفت و هشت) میباشد. در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، این میلگرد مناسب نبوده و عملیات جوشکاری در آن ممنوع میباشد.

جدول وزن میلگرد

سایز میلگرد وزن میلگرد با طول شاخه12 متری
میلگرد 6 3.5
میلگرد 8 5
میلگرد 10 8
میلگرد12 11
میلگرد 14 15
میلگرد 16 19
میلگرد 18 24
میلگرد 20 30
میلگرد 22 36
میلگرد 25 47
میلگرد 28 58
میلگرد 30 67
میلگرد 40 80

 

نحوه محاسبه وزن میلگرد

با استفاده از فرمول زیر به راحتی میتوان وزن میلگرد با قطر مختلف و طول متفاوت را محاسبه کرد.

وزن میلگرد

خاموت

آرماتورهای عرضی که برای مقاومت در برابر برش و پیچش به دور آرماتورهای طولی و اصلی در شناژها بسته می‌شوند خاموت نام دارند.

میلگرد کلاف

میلگرد و آرماتور فولادی پروفیلی با سطح مقطع دایره که بیشتر از جنس فولاد ساخته می شود بیشترین کاربرد میلگرد در صنعت راه و ساختمان سازی و در بخش بتن ریزی برای تقویت و جبران مقاومت کششی بتن می باشد میلگرد ها با توجه به ترکیبات شیمیایی و مواد به کار رفته در ساختمان‌ آنها دارای خواص مکانیکی منحصر به فردی خواهد بود بر این اساس میلگردها به چهار گروه A1, A2, A3, A4 تقسیم می گردند.

میلگردها با توجه به شکل ظاهری به دو نوع میلگرد ساده (Plain bar) و میلگرد آجدار (Rebar) تقسیم می شود میلگردهای آجدار به صورت آج مارپیچی، جناغی و مرکب تولید می‌شود میلگرد ها به دو صورت شاخه ای و کلاف تولید می گردند میلگرد کلاف به صورت یک کلاف به هم پیچیده تولید می گردد.

میلگرد های کلاف دردو نوع آجدار و ساده از نمره 5.5 تا 16 تولید میگردد که به نمره های 5.5 تا 8 اصطلاحا مفتول (وایر) گفته می شود. میلگرد های کلاف در دو نوع A2 و A3 تولید می گردد. مفتول محصولی نیمه تمام است که از طریق نورد شمش و یا بیلت در کارخانه نورد مفتول تولید شده و اساساً برای ساخت انواع سیم مورد استفاده قرار می‌گیرد فولادی که در ساخت مفتول به کار می رود توسط تمامی فرآیندهای فولاد سازی نظیر کوره روباز و کوره قوس الکتریکی و کنورتر تهیه می‌شود. مفتول از نورد گرم شمش بیلت تهیه و به عنوان یک محصول نیمه نهایی معمولاً پس از کشش سرد و انواع سیم تبدیل می گردد با توجه به آنالیز ابتدایی و همچنین پروسه نورد، مفتول کلاف مناسب برای عملیات بعدی از جمله کشش، نورد سرد، کله زنی سرد، اکستروژن سرد و آهنگری سرد یا گرم تولید می‌گردد. هنگامی که مفتول از پروسه نورد خارج شد به شکل کلاف در می‌آید این کلاف ها معمولا قطر داخلی ۸۵۰ میلی متر و وزنی 22000 کیلوگرم دارند ابعاد و حداکثر وزن یک کلاف  ، توسط ظرفیت کارخانه نورد  تعیین می شود و گاها  با جوشکاری دو یا چند کلاف  به یکدیگر وزن های بیشتری حاصل می شود.

وایر رادها انواع مختلفی دارند:

وایر راد کم کربن

یکی از انواع وایر رادها کم کربن  میباشد این نوع وایر راد با قابلیت کشش پذیری بالا برای کاربردهای متنوع در چندین گرید متفاوت در نظر گرفته شده است آنالیز شیمیایی این گروه به گونه ای است که همگی برای اتصال به روش مقاومتی ،نقطه ای ، جوش های الکترود دستی یا مشابه آن امکان جوش پذیری بالا حتی در حین عبور ازدوره های کشش در سرعت بالا را داشته باشد. عناصر ناخواسته در این نوع فولاد به دلیل استفاده از ۹۰ درصد آهن اسفنجی مذاب  تولیدی حداقل می باشد و به منظور ایجاد خواص مکانیکی از قبیل استحکام کششی و تسلیم ،قابلیت کنترل ازدیاد طول مناسب ، چکش خواری بالا و قابلیت نورد شدن در حالت سرد عناصر میکرو آلیاژی به این فولاد افزوده شده است.

کاربرد این گروه در تولید توری مرغی ، پرسی ، انواع سیم های خاردار و همچنین نیازهای صنعت پیچ و مهره  میباشد.

کارخانه های تولید میلگرد در ایران

میلگرد ذوب آهن اصفهان

میلگرد مجتمع فولاد کویر

میلگرد مجتمع فولاد خراسان

میلگرد صبا فولاد زاگرس شهرکرد

میلگرد گروه صنعتی درپاد تبریز

میلگرد گروه صنعتی فولاد یزد

میلگرد مجتمع فولاد شاهرود

میلگرد نورد آریان فولاد

میلگرد فولاد امیر کبیر خزر

میلگرد فولاد آریا ذوب

میلگرد گروه صنعتی پرشین فولاد آریا

میلگرد فولاد هیربد زرندیه

میلگرد مجتمع فولاد کیان کاشان

میلگرد صدر فولاد لرستان

میلگرد نورد کوثر اهواز

میلگرد صنایع فولاد کاوه تیکمه داش

میلگرد فولاد آذربایجان (میانه)

میلگرد فولاد آناهیتا گیلان

میلگرد فولاد قزوین

میلگرد فولادپارس آرمان

میلگرد ذوب آهن اردبیل

میلگرد نورد گرم سمنان

میلگرد صنایع فولاد کرمان بردسیر

میلگرد فولاد آلیاژی ایران

میلگرد فولادالبرز ایرانیان فایکو

میلگرد مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان

میلگرد مجتمع فولاد ارگ تبریز

میلگرد شیراز پولاد نورد

میلگرد مجتمع فولاد صنعت بناب (مجتمع فولاد شاهین بناب)

میلگرد مجتمع فولاد ظفر بناب

میلگرد فولاد سپهر ایرانیان

میلگرد نورد فولاد گیلان (حسن رود)

میلگرد نورد فولاد گلستان

میلگرد مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق

میلگرد مجتمع فولاد البرز غرب

مبلگرد مجتمع فولاد ایوان

میلگرد فولاد سیادان ابهر(فولاد خلیج فاریس)

میلگرد ذوب فولاد ایزدخواست جنوب

میلگرد مجتمع فولاد خرم آباد

میلگرد فولاد پرند

میلگرد فولاد الماس تاکستان

میلگرد فولاد خرمدشت تاکستان

میلگرد ذوب آهن و تولید میلگرد سیرجان حدید جنوب

میلگرد مجتمع جهان فولاد سیرجان

میلگرد فولاد نیک صدرای توس

میلگرد آذر چلیک تبریز

میلگرد سیما جهان فولاد(کرمانشاه)

میلگرد صنایع آذر فولاد امین تیکمه داش

میلگرد فولاد شمس سپهر

میلگرد فولاد قائم رازی

میلگرد صنایع فولاد و آهن سرمد ابرکوه

میلگرد فولاد کاوه اروند

میلگرد فولاد اتیه خلیج فارس

میلگرد فولاد روهینا جنوب دزفول

میلگرد فولاد معراج کردکوی

میلگرد فولاد کیان ابهر

میلگرد فولاد نورد نوین ابهر

میلگرد فولاد تات

میلگرد فولاد الماس باران تاک

میلگرد فولاد زمرد

میلگرد فولاد زرین میاندوآب

میلگرد فولاد و نورد هشترود

میلگرد فولاد راد همدان

میلگرد گروه بازرگانی درشاهین تبریز

میلگرد نورد گرم جهان

میلگرد فولاد راستین آستارا

 

 

با توجه به نوسانات قیمت  نمی توان قیمت دقیق و ثابتی برای این کالا قرار داد ولی به صورت تلفنی می توانید قیمت ها را به روز دریافت کنید.

تلفن :  02166306162

تلفن :02166246019

تلفن :02166137153

تلفن :02166137128

فکس :  02166137153

همراه : 09128460162

آدرس :تهران - بازارآهن (شادآباد) بلوار 45متری بهار شمالی مجتمع تجاری پارس فلز بلوک E پلاک12 فروشگاه کوروش

آدرس وب سایت :www.iron24.ir

و یا در پیام رسان تلگرام قیمت های روز و کوپن های تخفیف را مشاهده نمایید.شماره تلفن همراه ما در تلگرام 09128460162 می باشد.از لینک زیر هم می توانید استفاده فرمایید :آدرس کانال :iron24ch

 

 

میلگرد

میلگرد حرارتی

میلگرد صنعتی

میلگرد آلیاژی

میلگرد ساده

 

 میلگرد هیدرولیک

 

میلگرد آرماتور

ساده A2 میلگرد

 

بندیل میلگرد

 

میلگرد آجدار

میلگرد ساختمانی

قیمت میلگرد

 

میلگرد ذوب اصفهان

 

میلگرد آجدار

 

 مطالب مرتبط:

 

تماس با ما

 • icon
  آدرس :بازارآهن تهران(شادآباد)، بلوار 45متری بهار شمالی،مرکز تجاری پارس فلز،بلوکE،پلاک12
 • icon
  تلفن ۱ : 02166306162 
  تلفن ۲ : 02166246019
 • icon
  موبایل : ۰9128460162
  تلگرام: ۰9128460162